Українські бізнес-спільноти

Нетворкінг та обмін досвідом дуже важливі для розвитку власної справи. Тому слід долучатися до тематичних спільнот та комунікувати із колегами.

ЄВРОПЕЙСЬКА МЕРЕЖА ПІДПРИЄМСТВ

Європейська Мережа Підприємств (Enterprise Europe Network) – це глобальна міжнародна мережа, до якої входить 70 країн світу. Мережа налічує понад 600 бізнес-асоціацій, близько 20 000 бізнес-пропозицій та технологічних розробок. Кожен рік EEN проводить близько 700 бізнес-заходів та b2b зустрічей, де підприємці зі всього світу шукають бізнес-партнерів.

За допомогою EEN українські МСП мають можливість:
–         знаходити бізнес-партнерів та покупців своєї продукції;
–          розміщувати та відстежувати комерційні пропозиції;
–          просувати свої інноваційні технології на ринки ЄС;
–          шукати та залучати новітні інноваційні технології із-за кордону;
–          шукати інвесторів та партнерів у ЄС для створення спільних підприємств.

Україна приєдналась до EEN у червні 2017 року шляхом створення консорціуму EEN-Ukraine. Це стало можливим завдяки програмі COSME, що фінансується Європейською комісією. Вона сприяє інноваціям у малому та середньому бізнесі. До Консорціуму увійшли наукові організації, представники бізнесу та державних установ.
Європейська Мережа Підприємств в Україні – Консорціум EEN-Ukraine – був створений для інформування українських підприємств щодо можливостей програм COSME, HORIZON 2020 та усіх інших програм і проектів фінансової підтримки ЄС, доступних для України.

Учасники Консорціуму:
–          відповідають на запити європейських учасників EEN;
–          роблять вибіркову оцінку проєктів комерційних і технологічних профілів, що розміщуються учасниками в системі EEN;
–          навчають користуванню усіма можливостями системи;
–          надають підтримку потенційним учасникам у пошуку партнерів на території країн ЄС та країн-партнерів програми;
–          забезпечують безпосередній контакт між зацікавленими у кооперації сторонами, виступаючи, по суті, контактним центром у процесі перемовин

Членський внесок: немає

Більше актуальної інформації за посиланням у FB спільноти.

ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА УКРАЇНИ

Це недержавна неприбуткова самоврядна організація, що на добровільних засадах об’єднує юридичних осіб та громадян України, зареєстрованих як підприємці.    

Мета ТППУ – розвинений і конкурентоспроможний на світових ринках український бізнес.

Система Палат об’єднує понад 8 тис. членів. Більше 1000 представників бізнесу з усіх куточків нашої країни  щодня отримують професійні консультації та допомогу експертів торгово-промислових палат у різних напрямках. 

85% членів Палати – малий і середній бізнес, 15% – великі компанії, у тому числі ВАТ «Укрнафта», ВАТ «Запоріжсталь», ВАТ «Турбоатом», АТ «Мотор-Січ», ДП «Антонов» та інші.

Членами Палати можуть бути юридичні особи, які створені і діють відповідно до законодавства України, та громадяни України, котрі зареєстровані як підприємці, та об’єднання підприємців.

Членський внесок: немає

Більше актуальної інформації за посиланням у FB спільноти.

ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМА «ДІЯ.БІЗНЕС»

Дія.Бізнес — це масштабний проєкт із розвитку українського бізнесу, над яким працює Міністерство цифрової трансформації України.

По суті, це онлайн-спільнота для підприємців: як майбутніх, так і досвідчених, з відповіддями на найпопулярніші та найактуальніші запитання щодо відкриття та функціонування власної справи.

Проєкт має дві складові: онлайн-платформу Дія.Бізнес, і офлайн — консалтингові зони для підприємців.

Ознайомившись з ресурсом, ви зможете отримати інформацію про те:

  • як підготуватись до старту бізнесу;
  • де навчатися та отримувати консультації;
  • де отримати фінансову підтримку для бізнесу від держави або міжнародних програм;
  • як знайти інвесторів і партнерів;
  • більше про програми для жіночого підприємництва
  • банківські програми підтримки для різних видів бізнесу;
  • як використовувати державні онлайн-сервіси для ведення бізнесу.

У спільноті також зібрано та структурувано в єдиний каталог посилання на безкоштовні можливості для навчання, міжнародні гранти і програми підтримки від держави, корисні шаблони тощо.

Більше актуальної інформації за посиланням у FB спільноти та, звісно ж, на сайті.

YOUNG BUSINESS CLUB

Засновник: Андрій Остапчук

Засновники позиціонують його як найбільший у Європі клуб молодих підприємців. Зараз він об’єднав близько 450 учасників, а представництва YBC відкриті в Києві та Лондоні.

Якісний нетворкінг – основна ідея клубу. Всі учасники відкриті до взаємовигідної співпраці, обміну досвідом, контактами, послугами тощо. Але, за словами самих членів клубу, тут, у першу чергу, знаходять друзів. 

Вступити в клуб можуть власники екологічних бізнесів з хорошою репутацією на ринку. Щоб стати частиною спільноти, учасник повинен відповідати таким критеріям: 

  • вік – до 39 років
  • мінімум два роки володіти бізнесом
  • мати оборот від 100 000$ у рік.

Клуб проводить зустрічі у 5 форматах:

  • Бізнес-ланчі/сніданки;
  • Великі зустрічі клубу;
  • Тематичні зустрічі;
  • Company Visit;
  • Pear-to-Pear або Форум.

Вступний внесок: 1800$ на рік.

Більше актуальної інформації за посиланням у FB спільноти.

СПІЛКА УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ (СУП)

Засновник: Дмитро Ушмаєв

Союз позиціонує себе як об’єднану силу українських підприємців. Спільнота створена для захисту незалежного прозорого бізнесу, не пов’язаного з політикою та олігархічним капіталом.

За 2015-2016 роки члени СУП заплатили більше 8 мільярдів гривень податків та дали роботу 230 тисячам українців. 

За перший рік роботи підприємці СУП підготували 16 публічних запитів і звернень в органи влади, подали 12 законодавчих ініціатив, взяли участь у 45 круглих столах, відвідали сім обласних центрів для налагодження діалогу з місцевими підприємцями. 

У квітні 2011 року Союз відкрив офіційні представництва в Дніпрі, Львові, Харкові та Одесі. Серед учасників спільноти – В’ячеслав Климов, співзасновник і співвласник підприємства «Нова пошта».

Членський внесок: від 200$ до 2000$ на рік.

Більше актуальної інформації за посиланням у FB спільноти.

«КЛУБ ДІЛОВИХ ЛЮДЕЙ» УКРАЇНА

Керівник: Микола Савуляк

У цій бізнес-спільноті +1600 керівників і власників малого та середнього бізнесу. 

Переважно це представники готельної, торгової, банківської, будівельної, ресторанної та консалтингової сфер. За словами засновників, головною місією клубу є розвиток України як сильної європейської демократичної держави. 

«Клуб Ділових Людей» існує вже 10 років і має представництва у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку та Києві.

Спільнота розширює діяльність за кількома напрямками:

  • розвиток бізнесу;
  • вибудовування ділової репутації;
  • поліпшення бізнес-клімату.

«Клуб Ділових Людей» став однією з платформ для спілкування однодумців із бізнес-середовища, розвитку підприємництва, нетворкінгу та обміну інформацією. Щороку Клуб проводить близько 200 освітніх та ділових заходів і вже має більш як 40 реалізованих проєктів.

Членський внесок: є, сума не афішується.

Більше актуальної інформації за посиланням у FB спільноти.

BOARD

Засновники: Ірина Берющева, Андрій Длігач, Петро Синегуб

Board – це спільнота менторів та наставників для підприємців.

Наразі у спільноті 65 менторів та близько 130 учасників. Місія Board – активно зростати, обмінюватися досвідом, навичками, компетенціями і зв’язками.

Основна форма роботи – Friendly Board. Це круглий стіл, місце для мозкового штурму. Тут ментори і учасники разом розбирають кейси, вирішують бізнес-завдання, діляться досвідом. Кожен «бордівець» може відвідувати всі відкриті борди і брати участь у заходах в Києві, Дніпрі, Харкові та Миколаєві. 

У регіонах члени клубу зустрічаються 3-5 разів на місяць, а в столиці – 5-10 раз.

Членський внесок: 1200$

Більше актуальної інформації за посиланням у FB спільноти.

CEO CLUB UKRAINE

Засновник (президент): Сергій Гайдайчук

Клуб є частиною глобальної мережі CEO Clubs International, що об’єднала більш як 15 тисяч учасників у всьому світі. Члени CEO Club Ukraine отримують доступ до контактів і заходів всієї організації.

Учасниками клубу стають власники і генеральні директори середнього і великого бізнесу з оборотом від $10 млн на рік. 

Обов’язковою умовою вступу є позитивна ділова репутація і близькі клубу цінності. Процедура приєднання до товариства передбачає кілька етапів і особисту зустріч із засновником. 

Наразі членами клубу вже стали 170 українських підприємців.

Членський внесок: 4000-5000$ на рік.

Більше актуальної інформації за посиланням у FB спільноти.

JCI UKRAINE – МІЖНАРОДНА МОЛОДІЖНА ПАЛАТА АКТИВНИХ ГРОМАДЯН

Президент: Олег Маслов

JCI Ukraine – це українська філія Міжнародної Молодіжної Палати, створена для підтримки і вирішення глобальних і регіональних проблем. 

До ком’юніті JCI входять як підприємці, так і люди з активною громадянською позицією у віці від 18 до 40 років.

Перша палата на території України з’явилася в Житомирі в 2002 році. Пізніше представництва з’явилися в Києві, Львові, Вінниці, Чернівцях і Сумах. Планується, що нові філії організації з часом відкриються в кожній області. Кожна філія має назву локальної палати і, як правило, складається з 25-30 осіб.

На світовому рівні JCI бере участь у проєктах Організації Об’єднаних Націй, у тому числі як партнер разом з ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) і UNCTAD, співпрацює з Міжнародною торговою палатою (ICC), пов’язана з освітніми, науковими і культурницькими проєктами ЮНЕСКО. У різні роки членами JCI були Кофі Анон, Жак Ширак, Маргарет Тетчер, Джон Мейджор, Джеральд Форд, Річард Ніксон, Джон Кеннеді, Білл Клінтон і ін.

Це спільнота існує в 120 країнах світу, налічує 5000 місцевих осередків і 200 000 учасників.

Членський внесок: 50-100$ в рік.

Більше актуальної інформації за посиланням у FB спільноти.

HOLDERS

Засновник: Кирило Куницький

Наймолодший бізнес-клуб України для власників бізнесу. Учасники клубу – українські бізнесмени, які навчалися на програмі «Власник бізнесу 2.0» від Школи системного бізнесу «Бізнес-конструктор», яку заснував Кирило Куницький. Сам Кирило каже, що підприємницькі кола допомагають випускникам програми «Власник Бізнесу 2.0» удосконалювати бізнес.

Вступити до клубу можуть лише випускники програми «Власник бізнесу 2.0» від «Бізнес-конструктора». Це обумовлено тим, що рівень бізнес-ерудиції учасників повинен бути однаковим. Натомість члени клубу отримують:

  • нетворкінг;
  • можливість проводити і відвідувати фокус-зустрічі; 
  • зустрічатися з експертами. 

Клуб також проводить тренінги та бізнес-ігри, 2 великих бізнес-зльоти на рік і події для особистісного зростання: курси ораторської майстерності, спорт-івенти, консультації зі стилю.

Наразі в клубі Holders 81 учасник – це випускники програми Кирила Куницького. Вони зустрічаються і спілкуються у межах спільноти 3-4 рази в тиждень. Для преміум-учасників клуб робить окрему зустріч.

Незважаючи на те, що спільнота закрита, учасники програми «Власник бізнесу 2.0» можуть придбати абонемент для своїх чоловіка або дружини на спеціальних умовах.

Членський внесок: 2000-2500 €.

Більше актуальної інформації за посиланням у FB спільноти.

СOMMUNITY BUSINESS AND COMMUNICATIONS

Засновник: Олександр Коняєв

Організатори кажутть, що у клубі хочуть об’єднати небайдужих до бізнесу і нетворкінгу людей, які готові вибудовувати та підтримувати надійну та довгострокову співпрацю один з одним. Основний ресурс клубу – його учасники та їхній унікальний досвід у підприємництві. 

Ключова ідея спільноти – обмін практичним досвідом ведення бізнесу в Україні. Спільнота планує в 2019 році об’єднати усіх підприємців в Україні та створити робочу екосистему для співпраці.

На сайті спільноти є оптимістичний прогноз, що вже до 2020 року кожен п’ятий український підприємець стане членом B&C THE CLUB. У клубі кажуть,

Натомість Сommunity Business and Communications пропонує своїм учасникам:

  • нові знайомства;
  • ідеї для бізнесу і можливість їх реалізації з мінімальними вкладеннями і ризиками;
  • актуальну базу даних з будь-якого бізнес-питання;
  • можливість залучення інвестицій у найкоротші терміни без бюрократичної тяганини;
  • репутацію;
  • самовираження і самоідентифікацію;
  • розвиток soft skills.

Учасники клубу щомісяця зустрічаються на нетворкінг у фокус-групах, і кілька разів у рік – на масштабних стратегічних заходах.

Членський внесок: 5000 грн. у рік.

Більше актуальної інформації за посиланням у FB спільноти.

PRIZMA CLUB

Засновник: Артем Майдан

Це закритий клуб підприємців, що проводить більше 12 різноформатних зустрічей протягом року, від практикумів до активного відпочинку та закордонних бізнес-турів.

Резиденти клубу – підприємці з доходом від $10 000 в місяць і бізнес-стажем від 3 років.

За словами організаторів, клуб дає підприємцям необхідне ком’юніті, яке сприяє професійному та особистісному розвитку. 

Члени клубу спілкуються між собою та з менторами на бізнес-зустрічах, практикумах і під час інтелектуальних ігор. 

Членський внесок: є, не озвучується.

Більше актуальної інформації за посиланням у FB спільноти.