Бізнес

Виробництво дитячого одягу Be Easy

Дмитро Косилкін

Режисер: Юрій Юдін

Свій бізнес Дмитро і його дружина Марія заснували у 2014 в Лисичанську. Починали з трьох швейних машинок, потім отримали грант від Програми ООН із відновлення та розбудови миру і розвинули підприємство: зараз у них працює понад 20 швачок, а серед клієнтів – навіть дизайнер Андре Тан.

Із січня 2020 підприємство почало втілювати принципи ощадливого виробництва і отримало купу переваг: скорочення витрат, уникнення перевиробництва, підвищення ефективності праці. Так Be Easy вступили у кризу впевнено.

Бізнес

Фотостудія

Наталя Сіренко

Режисерка: Олена Москальчук

«Моя бабуся 40 років пропрацювала на залізниці і постійно казала мені, як там класно. До певного моменту я думала, що жд – найкрутіше, що може статися у моєму житті», – розповідає Наталя. Утім дівчина вчасно зрозуміла, чим хоче займатися насправді. І це – фотографія.

«Маріуполь місто роботяг і тут дуже мало хто розуміє, для чого взагалі потрібна фотостудія. Найскладніше було зробити перший крок. Мій перший крок – піти на навчання, – продовжує підприємиця. – Фотографія дуже змінила моє життя. Я зрозуміла, що вона може бути і хобі, і роботою. Шкодую про одне – що не почала робити це раніше.»

Бізнес

Школа англійської мови

Анастасія Муранова

Режисер: Юрій Юдін

Англійську Анастасія почала вивчати у 5 років. Займалася щодня по дві години. У 6 років відкрила свою першу школу :) За життя мала 6 різних бізнесів і різні місця роботи.

Школу англійської починала з 1 кімнати і 5 студентів. Тепер у підприємиці 3 школи і 800 студентів у Сєвєродонецьку. «Мати свій маленький бізнес – це гасити пожежі, які палають усюди», – каже Анастасія.

Бізнес

Садівництво

Ніна Радченко

Режисерка: Анастасія Ковальчук

Для Ніни народження великого куща із зернини – це магія. Квіти та ефіроолійні культури вона вирощує у своєму садовому центрі в Олександрівці Донецької області. У садівництві дівчина бачить своє призначення, а не тільки спосіб заробітку, а місцеві називають її королевою квітів.

Освоювати цілину в Лиманський район Ніна разом з родиною приїхала в 2014 році, коли залишатися у рідній Горлівці було вже несила. До війни у ​​сім'ї Радченко був свій бізнес – студія ландшафтного дизайну і магазин з продажу насіння.

Бізнес

Компанія з переробки пластикових відходів

Ганна Чебан

Режисер: Дмитро Бурко

Ганна давно мріяла зробити рідний Маріуполь чистішим. У місті й області є величезна проблема стихійних звалищ, а про сортування сміття раніше взагалі мало хто чув.

«У нашому місті немає сміттєпереробного заводу, але є кілька підприємців, які його частково замінюють – хтось переробляє скло, хтось пластикові пляшки, хтось папір, а я – плівку. Ми зараз тісно працюємо з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків – це ж клондайк вторсировини. Закуповуємо у них сировину і розподіляємо між собою», – розповідає Ганна.

Гранули, отримані в результаті переробки, необхідні підприємствам, які виготовляють труби, пакувальні сітки, технологічні плівки, ємності для технічних рідин, меблеву фурнітуру.

Бізнес

Туристично-відпочинковий центр

Сергій Звілінський

Режисерка: Аліна Маточкіна

Гуляйпільський краєзнавець Сергій Звілінський зайнявся підприємництвом, щоб зберегти одну з найстаріших будівель міста. Він створює музей-садибу родини Крігер, який буде присвячений дореволюційному Гуляйполю. Експонати до музею збирав, купував, віднаходив роками.

Також завдяки гранту Сергій відкрив у межах туристично-відпочинкового центру бар «Анархіст» та хостел. Бар оформили у стилі лофт: бетонна підлога, цегельні стіни, де збереглася рідна цегельна кладка. У хостелі можуть зупинитися дві людини.

Бізнес

Антикафе «Територія свободи»

Тетяна Рябко

Режисер: Андрій Лагутін

Тетяна сім років поспіль мала ідею – створити у рідному Гуляйполі Запорізької області куточок для відпочинку та спілкування. Щоб не сидіти вдома за телефоном чи телевізором, а проводити час у затишній атмосфері. Тому підприємиця відкрила хаб-антикафе «Територія свободи».

Тут можна просто попити кави, почитати книгу чи пограти у настільні ігри, а можна послухати лекцію чи відвідати майстер-клас. Адже неформальна освіта – це одна з основних тенденцій сьогодення, упевнена Тетяна.

Бізнес

Ультрафіолетовий друк

Олег Рупчев

Режисер: Орест Смілянець

Салон ультрафіолетового друку відкрив і розвиває Олег у Бердянську. Бізнес починав легко, бо свою справу любить.

«Часто зустрічаюся з тим, що люди бояться починати свій бізнес.
А боятися нема чого, треба просто вивчити питання і втілювати його у життя. А ще цікавитися і жити своєю справою. Оптовики, які купували нашу продукцію казали: відчувається, що ваші вироби зроблені з любов'ю».

Бізнес

СТО

Сергій Пунтус

Режисер: Юрій Юдін

Сергій починав з того, що мав службу таксі і сам ремонтував свої машини. Потім один друг попросив відремонтувати свою автівку, потім інший – і почалося. Спершу було місця на дві машини, а зараз це велика майстерня.

«Був попит, ми зробили пропозицію», – каже підприємець. А ще Сергій підписав контракт із поліцією і тепер поліціянти ремонтуються тільки у нього.

Бізнес

Майстерня текстилю

Лідія Хила

Режисер: Максим Люков

Усе починалося з того, що після 19 років роботи на підприємстві Лідію скоротили. Жінка вирішила, що це чудова нагода почати щось своє. Відразу ж пішла на курси крою і шиття, а потім – у центр зайнятості. Там дізналася про конкурс грантів на започаткування власної страви.

Лідія знайшла однодумицю – подругу. Разом вони написали заявку. Врешті подруги виграли грант і відкрили власну швейну майстерню у рідному Мелітополі.

Бізнес

Виробництво питної води “Джерело здоров’я”

Сергій Казьменко

Режисерка: Марія Дергачова

Священик Сергій Казьменко переїхав у Добропілля 2014 року із села Оленівка Донецької області. Протягом декількох років займався волонтерством, у якийсь момент вирішив відкрити власний бізнес. Для цього використав заощадження, які разом із дружиною відкладав на відпочинок.

Тепер Сергій керує компанією, яка займається очищенням водопровідної води. На грант купив сучасне очисне обладнання, а на роботу бере у першу чергу переселенців.

Бізнес

Кардіологічний кабінет

Наталя Оніщенко

Режисер: Дмитро Камінський

Наталя – єдиний кардіолог на 50 тисяч людей, а таких апаратів, як у неї – 4 на всю область. Лікарка займається ЕКГ-діагностикою та фізіотерапією серцево-судинних захворювань у Новопскові.

Підприємиця вже 21 рік лікує людей і мріє щоб вони відповідальніше ставилися до свого серця, «бо воно ж одне». У своїй роботі найбільші труднощі бачить саме у тому, що люди безвідповідально ставляться до свого здоров’я і не довіряють лікарям.

Бізнес

Подобова оренда житла

Олександр Уманцев

Режисер: Дмитро Камінський

Олександр викупив розвалений другий поверх прямо над своїм магазином побутової техніки у Попасній. Вирішили з дружиною зробити з нього щось потрібне людям, а собі – ще один бізнес. Місту дуже не вистачало хостелу, тож рішення прийшло швидко.

Написали грант, виграли, самотужки розробили дизайн і зробили ремонт. Тепер колишні руїни – затишне житло для гостей міста. Секрет Сергієвої впевненості у бізнесі – знає, що усе зробив так, щоб гостям подобалось. Отже, вони завжди будуть.

Бізнес

Виробництво художньої кераміки

Марина Новикова

Виробництво: PaperPlanes production

Марина створює у Слов'янську вази, скриньки, статуетки, меблевий декор. Жінка працює у цій царині ще з 1988. Для Марини кераміка – і хобі, і робота. Починала власну справу під час війни і боялся, що у такий час людям буде не до вазочок. Але виявила, що усім нам краси хочеться завжди.

У розвитку і розростанні свого бізнесу Марина упевнена абсолютно. Переконана, що досягти можна будь-чого, якщо «працювати, працювати і працювати».

Бізнес

Виробництво сирів

Олександр Чаплик

Режисер: Максим Вохін

Олександр Чаплик займається виготовленням елітних молочних продуктів.

Зі смородиною, шовковицею чи з коньяком – його торгова марка «Чубарочка» має в асортименті більш як 60 видів унікальних твердих та м'яких сирів.

У 2017 році отримав перший півмільйонний грант на реалізацію своєї мрії – відкриття ферми у селі Верхньокам'янське, Донецької області.

Згодом, завдяки Програмі ООН із відновлення та розбудови миру, зміг придбати додаткове обладнання та відкрити сироварню. Але зупинятися на цьому не планує.